środa, 10 grudnia 2014

Test perforowanej blachy jako podkładki do drukarki. Nowa alternatywa dla drukarzy 3D? CZĘŚĆ I

Będąc na Dniach Druku 3D w Kielcach zauważyłem, że drukarki firmy Zortrax mają zamiast płaskiego stołu ze szkła lub innego tworzywa specjalną, perforowaną podkładkę, dzięki której wydruki świetnie przyklejają się do niej. Takie rozwiązanie sprawia, że nie trzeba używać taśmy kaptonowej czy niebieskiej taśmy malarskiej.

Zastanawiałem się czy takiego stołu do drukarki nie można by wykonać w warunkach “domowych”. Okazało się, że podobne przemyślenia w temacie perforowanej podkładki ma Łukasz Brandt z Rabbit Form dlatego między nami wywiązała się dyskusja o jej potencjalnej użyteczności.
Od razu pomyśleliśmy o wykorzystaniu do tego celu specjalnej, perforowanej blachy, którą można kupić w różnego rodzaju sklepach metalowych. Zakupiona blacha była trochę większa niż stół, ale wystarczyło użyć szlifierki kątowej, aby uzyskać pożądany wymiar 20x20cm. Na prośbę Łukasza przystąpiłem zatem do testów.
Autor: Łukasz Czuba

wtorek, 2 grudnia 2014

Kup sobie drukarkę 3D...prosto z kiosku!


Po możliwości zbudowania drona z pisma hobbystycznego pojawiło się kolejne zaskoczenie w postaci drukarki 3D do samodzielnego montażu. Takie rozwiązanie dla Włochów pragnących zbudować własną maszynę proponuje wydawnictwo Hachette, wypuszczając kolekcjonerski magazyn z elementami drukarki 3D „w odcinkach”. Na serię będzie się składało 76 części do nabycia w kioskach.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam we włoskiej telewizji spot reklamujący drukarkę 3D, załączoną do kolekcjonerskiej gazety, przecierałam oczy ze zdumienia. Reklama składała obietnicę szybkiego, łatwego montażu maszyny wraz z załączoną instrukcją i dostępem do kursu modelowania 3D w wersji online...

CZYTADALEJ NA RABBITFORM.PL